SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

Bursa Endüstri Zirvesi, 53 bin ziyaretçiyi ağırladı

10 Aralık 2015’te TÜYAP Bursa Fuarcılık’ta kapılarını açan Bursa Endüstri Zirvesi, yılın son fuarı olarak sektöre damgasını vurdu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB), Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri işbirliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak “Bursa Endüstri Zirvesi” adı altında eş zamanlı olarak düzenlenen; Bursa Metal İşleme Teknolojileri FuarıBursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, Kalıp Avrasya Fuarıİş ve İşçi Güvenliği, Sağlığı ve Ekipmanları Fuarı,Otomasyon Fuarı; 13 Aralık 2015 Pazar günü saat 18.30’da TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sona erdi.

Ersözlü; "Bursa Endüstri Zirvesi Hedefini Geçti, Makine Satışlarına Büyük Katkı Sağladı”

4 gün boyunca sektörün nabzını tutan fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “2015 yılını zirvede kapatmamızı sağlayan; 7 ayrı salonda 21 ülkeden 605 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 40 bin m2 alanda hazırlanan Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları büyük ilgi gördü.  İlk iki gün 20 binin üzerinde profesyoneli ağırlayan zirve 4 günün sonunda 48 ülkeden gelen 52.770 kişi tarafından ziyaret edilerek ekonomiye büyük katkı sağladı.

Geçtiğimiz yıla göre % 15 büyüme ile kapılarını açan, hidrolikten pnömatiğe, sac işleme teknolojilerinden kalıp yan sanayisine, iş güvenliğinden makine otomasyonuna kadar geniş ürün grubu ile dikkat çeken “makine yapan makinelerin” fuarlarında yoğun makine satışları gerçekleşti. Üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri topluca sunan fuarlarda, küçük ölçekli işletmelerden büyük sanayi firmalarına kadar tüm ziyaretçiler aradıkları son teknoloji ürünleri tek platforma bulabildi.” dedi.

Kıtalararası ticari köprüler kuruldu

Birbirini tamamlayan sektörlerin büyük buluşması olan fuarlarda;  TÜYAP’ın yurtdışı ofisleri,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile Avrupa, Asya, Amerika ve Kuzey Afrika kıtalarında yer alan ABDAlmanya, Azerbaycan, Bosna - Hersek, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Fransa, Filistin, Kanada, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail,  İtalya,  Japonya, Karadağ, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Pakistan, Portekiz, Sırbistan, Slovakya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ürdün ve Yunanistan’dan organize edilen alım heyetleri iş bağlantıları kurdu.

Yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa ve Uşak  başta olmak üzere 50’in üzerinde ilden gelen profesyonellere ev sahipliği yapıldı.

FOTO GALERİ
PARTNERLERİMİZ

27 Kasım 2021 Cumartesi