SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

Hakkımızda

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TİAD) fuar ve organizasyon çalışmaları temel alınarak kurulan iktisadi işletmesidir.

TİAD Organizasyon Hizmetleri İktisadi İşletmesi ile isim hakkına sahip olduğu MAKTEK Avrasya Fuarı başta olmak üzere, takım tezgahları sektörü için önemli Yurtiçi Fuarlar (KONMAK,Bursa Metal İşleme, Kalite) desteklemekle birlikte hem katılımcı hem de ziyaretçilerin bu fuarlara ilgisini arttırmaya yönelik çalışmalar sürdürmektedir.

"MAKTEK AVRASYA - Takım Tezgahları, Metal-Sac İşleme Makinaları, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı" 2 yılda bir İSTANBUL’da gerçekleşen Avrasya bölgesinin en büyük sektörel fuarıdır.  2012 yılından bu yana MAKTEK adı ile süren fuarın tarihçesi ise 1988 yılına kadar uzanmaktadır. Türkiye imalat sanayisinin temel üretim araçlarından olan takım tezgahlarının, tamamlayıcı ekipman ve takımlarının ihracatı, imalatı ve ithalatını gerçekleştiren üyeleri ile birlikte oluşturduğu MAKTEK Avrasya markasıyla ülkemizin uluslararası fuarları arasında yer almaktadır.

Fuarlar, sektör paydaşlarının biraraya geldiği ve büyük bir sinerji oluşturan, müşteriye ulaşabilecekleri ve ürünlerini birkaç gün kadar kısa sürede tanıtabilecekleri etkinliklerdir.

Fuar alanları müşteri açısından ileri teknolojiyi bir arada görebilecekleri ve tüm alternatifleri değerlendirebilecekleri bir alan sunarken, katılımcı firmalara da hedef gruplarla bir arada olma fırsatı sağlar. Fuarların sektörel önem ve etkisine olan inancımız bu sinerjinin Türkiye üretimine yansımasından kaynaklanır. Üyelerimizin MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı sonrasında stantlarına gelen ziyaretçiler ile ilgili yaptığı takip aramaları sonucunda ulaşılan veriler sanayi gelişimi için umut vericidir. 2000 ziyaretçinin %60’ı fuar sonrası makine yatırımı yapmış %15’i ise 2016 yılında yatırım gerçekleştireceğini bildirmiştir.

Katılımcıların ve ziyaretçilerin desteklenen yurtiçi fuarlardan memnun ayrılmaları en önemli hedefimizdir. Bu amaçla Fuarı birlikte gerçekleştirdiğimiz TÜYAP Tüm Fuarcılık ile çalışmalar sürdürmekteyiz.

Yurtdışı Fuarlarda ise Türkiye Takım Tezgahı sektörünü Dernek bazında temsil ederek ülkemizdeki sektörel gelişmelerin duyurulmasını ve Dernek üyelerinin bu fuarlarda ziyaret, birebir görüşmeler gerçekleştirmesine aracılık ederek sektörün gelişmesine katkıda bulunmaktayız.  

Fuarların yanısıra,  TİAD üyelerin biraraya geldiği organizasyonlar düzenlenmektedir.

Her yıl ramazan ayında İftar organizasyonu gerçekleştirerek üyelerimizi ve sektör paydaşlarını ağırladığımız etkinlikte farklı sektörler ve ekonomik gelişmeleri konu alan bir sunum ve konuk ile üyelerimize biraraya gelme ve bilgi edinme fırsatı sunmaktayız. Üyelerin birlikte iş yapma, bilgi paylaşma ve güzel vakit geçirmesi hedeflenen diğer etkinliklerimiz ise yeni yıl kutlaması ve tekne gezisidir.

ETKİNLİKLER
FOTO GALERİ
PARTNERLERİMİZ